ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Яловець звичайний

ялівецьЛат. – Juniperus communis рос. – Можжевельник обыкновенный, англ. – Common Juniper

Родина Кипарисовi – Cupressaceae

Опис ялівцю звичайного

Яловець звичайний – вiчнозелений, дуже розгалужений чагарник чи деревце з сиво-коричневою корою. Листки ялівцю голчастi, 4-6 мм завдовжки, колючi, зiбранi в пучки по три. Рослина дводомна. Жiночi квiтки ялівцю складаються з трьох лусок, в основі яких є одна насіннева брунька з трьох плодолисткiв. Чоловiчi квiтки з багатьма тичинками, кожна з яких має 3-7 пилякiв, розмiщених у пазухах листкiв. Пiсля запліднення луски жiночих квіток розбухають, стають м'ясистими, зростаються i утворюють ягодоподiбний несправжнiй плiд, який спочатку зелений, а при достиганнi, на другий piк, стає майже чорним, вкритий сизим нальотом. Яловець цвіте у травнi – червнi, а насiння вистигає напровеснi наступного року. Насiнин три, сиво-коричневi, вкритi смолистою речовиною. Kopiнь сильно укорiнений у грунті.

Поширення ялівцю звичайного

Яловець звичайний трапляється по сухих i кам' янистих схилах, бiля скель i чагарникiв, у передгiрному i високогiрному поясi.

Сировина ялівцю звичайного

Плоди ялiвцю – Fructus Juniperi.

Плоди ялівцю збирають восени (вересень–листопад) пiсля їx достигання. При збираннi потрiбна увага, щоб не переплутати з отруйними плодами ялiвцю козацького, що мають неприємний запах. Його плоди вистигають на другий piк, на однiй i тiй же рослинi є i стиглi, i зеленi плоди. Стиглi плоди збирають, струшуючи рослини на брезент. Сушать швидко у затiнку чи в сушарцi при температурi до 35 С i добрiй вентиляцiї. Висушенi плоди ялівцю зовнi фiолетово-чорнi, оскiльки вкритi сухим восковим нальотом, а всерединi – темно-зеленi. При здавлюваннi мають приємний запах i солодкуватi на смак. Зберігають у темному, cyxoму і провітрюваному мiсцi. Допускається вміст вологи до 20%.

Хiмiчний склад ялівцю звичайного

Плоди ялівцю звичайного містять ефірну олію (0,5-1,5%) такого складу: альфа-пінен, кадинен, борнеол, юніперол, терпінеол, камфен, юнен, альфа-терпінен, феландрен, дипентен, сабінен, цидрол, ялівцева камфора та інші терпенові похідні. Містять ще інвертний цукор (30%), гіркий глікозид юніперин, флавонові глікозиди, барвні речовини, пектин, органічні кислоти, смоли, воски тощо. У свіжих плодах до 0,35 мг% вітаміну С.

Дія і застосування ялівцю звичайного

Флавоновими глікозидами і терпеном юненом зумовлені діуретична та дезинфікуюча дія ялівцю на сечові шляхи при піску і каменях у нирках і ниркових запаленнях (при гострому і хронічному бронхіті плоди не прописуються). Плоди ялівцю регулють уратний обмін при подагрі без приступу. Мають сприятливу дію при невралгії, тендовагініті, міалгії, епікондиліті.

Ялівцева олія використовується для натирання суглобів при ревматичних захворюваннях.

Народна медицина радить плоди і при шлункових та печінкових захворюваннях, болях у шлунку й кишечнику, важкому сечовиділенні, геморої, ядусі, бронхіті (як відхаркувальний засіб), як проносний засіб (відвар гілочок), при дерматитах і екземах (для купелі).

Спосіб застосування ялівцю звичайного

Плоди ялівцю застосовують внутрішньо у вигляді відвару. 1-2 ст.л. плодів ялівцю заливають 400 г окропу. Варять 3 хв. Настоюють 30 хв, проціджений відвар приймають тричі на день по 80-120 г за 15 хв до їди. Курс лікування триває 20 днів. Можна повторити його після перерви у 10 днів. Лікування проводити під лікарським наглядом! Для зовнішнього застосування (купелі) відвар готують з 20 г плодів ялівцю і 1 л води.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год