ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Суниці лісові

суниціЛат. – Fragaria vesca рос. – Земляника, англ. – strawberries

Родина Розовi – Roseae

Опис суниці

Суницi лiсовi – багаторічна трав'яниста рослина з повзучим стеблом (вусами). Листки суниці на довгих черешках i складаються з 3 яйцеподiбних, зубчастих листочків. Листкові черешки i стебла рідко опушені. Квiтки суниці бiлi, з п’ятилистою чашечкою, п'ятичленним вiночком і численними тичинками. Плiд складається з дрібних насінин, розмiщених на поверхні м’ясистого червоного квiтколожа. З лікувальною метою використовують і листя садових суниць. Їх листя більше, плоди крупнiшi, але менш ароматні. Ягода цвіте навесні (квітень-червень).

Поширення суниці

Суниці лісові зростають у лісах, на галявинах і серед чагарників.

Лікарська сировина суниці

Листя суниці – Folia Fragariae vescae.

В терапевтичних цілях використовують і свіжі плоди суниць. Як сировина використовуються листки як суниць лісових, так і городніх, але збирають їх окремо. З суниць лісових листки беруть з черешком, а з городніх – без черешка. Їх знімають, коли зберуть плоди, доки лист ще має зелений колір. Сушать у затінку чи в сушарці при температурі до 40 С. Висушене листя суниці має світло-зелене забарвлення і слабо-гіркий присмак, без запаху. Зберігають в темному, провітрюваному і сухому місці.

Хімічний склад суниці

Свiжi плоди суниць лісових містять близько 9% цукрів (фруктози і глюкози), лимонну та яблучну кислоти, пектини, дубильні речовини, флавонові та антоціанові сполуки, вітаміни групи В, вітамін С, провітамін А (каротин), фолієву кислоту, ефірну олію, ароматичні спирти, фосфорні солі й мікроелементи (залізо, мідь, хром, марганець).

Листя суниці містить дубильні речовини, вітамін С (до 350 мг%), сліди алкалоїдів, глікозид фрагарин, флавоноїд кверцетин, кверцитрин тощо.

Дія і застосування суниці

Засіб розширює периферійні судини і знижує артеріальний тиск при гіпертонії, послаблює ритм і збільшує амплітуду серцевих скорочень. Підсилює скорочення м’язів матки, через що його застосовують при гінекологічних захворюваннях.

Суниця поліпшує обмін речовин і діє протизапально при подагрі, каменях у нирках, сечовому й жовчному міхурах, при запаленні шлунка й кишечника. Виявляє й дiуретичну дiю. Завдяки вмісту танінів та флавоноїдiв листя суниць дають добрий ефект при дiареї.

Листя, а особливо плоди суниць, що мiстять залiзо й iншi мiкроелементи, є добрим засобом для лiкування анемії та авiтамiнозу.

Плоди суниці дiють сприятливо як лiкувальний засiб при атеросклерозi та гіпертонiї, виразцi шлунка й дванадцятипалої кишки, подагрi, артритi, якi зумовленi порушенням водно-сольового обмiну. Вони гамують спрагу, полiпшують обмiн речовин, лiквiдують атонiчнi запори.

У декого плоди суниць викликають алергiчну реакцiю!

Народна медицина радить суницi й при простудних хворобах, головному болю й неврастенії, геморої та для лiкування ран (у формi кашки з листя).

Спосiб застосування суниці

Листя суниці застосовують як вiдвар. 2 ст.л. дрiбнонарiзаного листя суниць заливають 500 г окропу. Варять протягом 3 хв. Залишають настоятися 15-20 хв. Вiдвар процiджують i п'ють тричi на день по 100 г за 15 хв до їди. Суниці можна приймати i як профiлактичний засiб.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год