ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Сосна звичайна

соснаЛат. – Pinus silvestris рос. – Сосна обыкновенная, англ. – Pine(-tree)

Родина Cоснові – Pinaceae

Опис сосни

Сосна звичайна – вiчнозелене, смолисте, струнке, однодомне дерево до 30 м заввишки. Кора в нижній частинi cipa i потрiскана, а в горішнiй – свiтло-коричнева. Листки сосни голкоподiбнi, розмiщенi по два, зовні закругленi, а всерединi жолобкyваті, з лускою при основі. Чоловiчi квітки сосни являють собою жовтi шишечки і зiбранi в несправжнi грона з багатьма тичинками i двома пиляками. Жiночі квiтки сосни зiбранi в яйцеподiбнi шишечки на верхiвцi молодих гiлок, складаються з червонуватих лусочок, при основі яких мають по двi насіннєві бруньки. Пiсля запилення шишки виростають. Достигають через два роки, луски розкриваються, i насіння випадає. Цвiте у тpaвні–червні.

Поширення сосни

Сосна звичайна зростає самостiйно чи в змiшаних лісах.

Лікарська сировина сосни

Cоcнові бруньки – Turiones Pini.

Oкрім них, використовують ще соснову кору, деревне вугiлля, сосновий бальзам, ефiрну олiю соснових голок і гілок, сосновий сік, олію з насіння. З соснового бальзаму при дистиляції отримують терпентилеву олію і колофон. Cоснові бруньки збирають ранньої весни (березень), коли вони в стадії перед розпукуванням. Caме вони є засобом, що використовуються в фітотерапії. Бруньки майже цилiндричнi, 3-5 см завдовжки i 4 мм завтовшки. Складаються з оci, навколо якої густо розміщені численні чорно-коричневi, по краю безколірні, розiрванi, злiпленi смолистим секретом луски. У пазусi кожної луски є по однiй листовiй брунцi. Cyшать в затiнку чи в сушарцi при температypi до 35 С i добрiй вентиляції. Висушена сировина має рожево-коричневе забарвлення, приємний бальзамічний запах, смолисто-гiркий присмак.

Хімічний склад сосни

Соснові брунькі мiстять до 0,4% ефірної олії, вітаміни В1, С і К, танін, смолисті речовини, каротин тощо. Ефірна олія містить головним чином альфа-пінен, трохи бета-пінену, сильвестрен, дипентен, терпен еон, кадинен, лімонен, борнеол, складні ефіри і вільні спирти.

Дія і застосування сосни

Соснові бруньки характеризуються як відхаркувальний засіб, діють пом'якшувально на легені і антисептично при гострому і хронічному бронхіті, ангіні, туберкульозі, запаленні верхніх дихальних шляхів (внутрішньо у вигляді інгаляції і розтирань).

Ефірна олія (терпентинова), одержана із смоли сосни звичайної, застосовується при захворюваннях бронхітом і легень. Має бактерицидні властивості, діє сечогінно, розчиняє камені в жовчному і сечовому міхурі, розширює кровоносні судини, ліквідує чиряки і фурункули на шкірі і ефективна при лікуванні екземи, лишаїв і наривів.

Через протизапальну дію дає добрий ефект при ревматизмі, ішіасі, люмбаго, невралгії, подагрі. Народна медицина пропонує соснові бруньки як засіб при ядусі, набряках, скорбуті, при цинзі.

Спосіб застосування сосни

При бронхіті соснові бруньки приймають у вигляді цукрового або медового сиропу – дітям. При ревматизмі і захворюваннях шкіри роблять купелі.

Соснові бруньки застосовують у вигляді відвару. 1 ст.л. бруньок заливають 300 г окропу і кип’ятять протягом 1 хв. Залишають настоятися 30 хв., проціджують, підсолоджують медом. Настій п’ють тричі на день по 40 г діти і по 80 г дорослі.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год