ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Солодка гола (Вербець солодкий)

солодкаЛат. – Glycyrrhiza glabra рос. – Солодка голая, англ. –Liquorice, Sweetwood rhizome

Родина Бобовi – Fabaceae

Опис Солодки голої

Солодка гола – багаторiчна, трав'яниста рослина, з високим, до 1 м, розгалуженим стеблом. Листки солодки голої непарноперисті, з 5-8 парами листочків, видовжено-яйцеподiбнi, зiсподу клейкі, iз залозистими волосками. Квітки солодки розташованi в пазухах горішніх листків, зiбранi в гроновиднi суцвіття, рожево-фiолетовi. Плiд – біб, шкірястий, коричневий, з 3-6 коричневими i гладкими насiнинами. Корінь багатоголовий i повзучий, всередині жовтий, а зовнi – сиво-коричневий, досягає завдовжки до 2 м. Солодка гола цвiте у липнi–серпні.

Поширення солодки голої

Солодка гола культивується у Південній Франції, Іспанії, Італії та ін. У нас трапляється по долинам річок.

Лікарська сировина Солодки голої

Kopiнь солодки – Radix Glycyrrhizae (Liquiritiae).

Корені солодки викопують у рiзнi пори року – залежно від клімату і грунту району. Вибирають товщі корені, які сортують вручну чи спеціальними машинами, звільняють від червоної кори і сушать. Оголені корені мають світло-жовту поверхню, на якій видно рештки кори, циліндричну форму і різну довжину, як і товщину (від 0,5 до 5 см), всерединi лимонно-жовті, на зломі – волокнисті, променисті. На смак вони солодкі і подразнюють горло. Корінь солодки голої можуть використовувати нарізаними на правильні шматочки, або змелені на порошок.

Хiмiчний склад Солодки голої

Основною складовою солодкового кореня є сапонiн глiциризин (6-12%), який обумовлює солодкий смак сировини. Глiциризин майже в 50 разiв солодший вiд цукру. Biн представляє собою кальцiево-калієву сiль глiциризинової кислоти. Глiциризин вiдносять до сапонiнiв – водні розчини його надто сильно пiняться, але не виявляють гемолiтичної активностi. До складу солодкового кореня входять ще цукроза (близько 5%), глюкоза (3%), глiкозид лiквiрицин, який при гiдролiзi розпадається до iзофлавону лiквiрицигенiну (ним зумовлений лимонно-жовтий колiр сировини), гіркі речовини, смоли, крохмаль (до 20%) тощо.

Дiя i застосування Солодки голої

Наявний у корені солодки глiциризин зумовлює секретолiтичну i вiдхаркувальну дiю при запаленнi дихальних шляхiв. Широко застосовується як вiдкашлювальний засiб при простудних захворюваннях.

З'ясовано, що препарати солодки регулюють водно-сольовий обмiн. Найважливiшою фармакологiчною властивiстю солодкового кореня є виражена протизапальна дiя, що полягає в припиненнi запальних реакцiй, появi гістаміну, серотонiну i брадикiнiну. Та властивiсть зумовлена глiциризиновою кислотою, яка звiльняється при гiдролiзi глiциризину у органiзмi вона виявляє кортикостероїдоподiбну дiю. Завдяки цьому воднi витяжки i галеновi препарати солодкового кореня знаходять застосування для лiкування деяких ендокринних захворювань, пов'язаних з гiперфункцiєю надниркової залози, Адiсоновою хворобою, алергiчними та iншими захворюваннями, проти яких необхiдне кортикостероїдне лiкування, при астенiчних станах, пов'язаних з гiпотонiєю тощо.

Кореню солодки властива i дiуретична й очисна дiя. Солодковий корінь діє i спазмолiтично (ймовiрно, спазмолiтичний ефект обумовлюється iзофлавоновим глiкозидом лiквiрицином) i застосовується з добрим ефектом при лiкуваннi виразки, хронiчного запалення шлунку, особливо при пiдвищенiй кислотностi шлункового соку; встановлений також антиалергiйний ефект солодкового кореня при екземi, крапивницi, запаленнi шкiри i очей, при отруєнні грибами, харчовими продуктами та при iнших iнтоксикаціях. Для лiкування виразки шлунка створено багато препаратiв, компонентом яких є солодковий корінь.

Спосiб застосування Солодки голої

3асiб прописують у виглядi вiдвару. 1 ст.л. дрiбнонарiзанного кореня солодки заливають 500 г окропу, варять 5-10 хв i залишають настоятися протягом 30 хв. Процiджений вiдвар прииймають тричi на день по 80-160 г перед їдою. Лiкування проводять пiд лiкарським наглядом! Необхiдно стежити, щоб не сталася затримка рiдини в органiзмi!

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год