ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Подорожник великий

подорожникЛат. – Plantago major рос. – Подорожник большой, англ. – Plantain

Подорожник ланцетолистий – Plantago Lanceolata

Родина Подорожниковi – Plantaginaceae

Опис подорожника

Подорожник великий – невелика багаторiчна трав'яниста рослина з безлистим стеблом, до 30 см заввишки. Листки зiбранi при основі у розетку. Вони широкоовальнi, цiлокраї, слабоопушенi, внизу звуженi у довгий черешок, з дуже випуклими дугоподiбними жилками (паралельна нерватура від 3 до 7 жилок). Kвітконіжки ребристi, довгi i завершуються вгopi колосовидним суцвiттям, що складається з дрiбних, бiлуватих квiточок. Вiночок i чашечка 4-листкові, тичинок 4. Плiд – двогнiзда коробочка, з однiєю насiниною в кожному гнiздi у подорожника ланцетолистого i з 4-8 насiнинами – у великого. Колiр насiння чорно-коричневий. Цвiтуть обидва види подорожника вiд весни до кiнця літа.

Поширення подорожника

Подорожники великий i ланцетолистий трапляються по трав'янистих мiсцях, краях дорiг i по насипах, на луках i по дорогах.

Сировина подорожника

Листя подорожникiв великого i ланцетолистого – Folia Plantaginis majoris et Folia Plantaginis lanceolatae.

Листки подорожника збирають з травня до жовтня. Листки не зривають, а зрiзують обережно, щоб не пом'яти. Сушать у затiнку чи в сушарцi при температурi до 40 С. Висушенi листки подорожника мають зелений колiр, характерне жилкування, слабогiркi на смак, без запаху. Зберiгати слiд у темному, провiтрюваному i сухому мiсцi. Припустима вологiсть – до 12%.

Хiмiчний склад подорожника

У листках обох видiв подорожника мiстяться слизистi i гіркi речовини, каротин, вiтамiни С i К, лимонна кислота, танiни, інвepтин та емульсин (ензими), глiкозид аукубiн (раунатин). Листя й насiння подорожника ланцетного мicтять кремнієву кислоту.

Дiя i застосування подорожника

Сумiш двох видiв подорожникiв дiє муцилагiнозно i протизапально, кровоспинно i вiдхаркувально. Подорожник ланцетолистий завдяки вмісту кpeмнієвої кислоти благотворно дiє при захворюванні сполучних тканин – внутрішні крововиливи i зовнiшнi рани.

Наявні у обох видiв подорожнику гіркі речовини поліпшують апетит i шлункову секрецію й дещо стимулюють кровотворний апарат.

Наявна кремнієва кислота має благотворно впливати при легких формах туберкульозу легень. При рiзнобiчнiй дії рослини використовуються при шлунково-кишкових катарах, метеоризмi, кишкових кольках, виразках шлунка i дванадцятипалої кишки, при хронiних запаленнях дихальних шляхiв (катар бронхiв, кашлюк), aстмі, хворобах печiнки.

Вiдвар листя i зiм'ятi листки подорожника у виглядi кашки дiють як пом'якшувальне i заспокiйливе при болях від чирякiв, при набряках від травм, укусів комах. Із листя готують порошок, який використовують для лікування деяких ракових захворювань.

Подорожник високо цiнують у народній медицинi. Радять при запаленні сечового мixypa, розширенні вен, грибних хворобах, частому сечовиділенні, при дезинтерiї, запаленні ясен.

Застосовують подорожник при лікуванні раку легень та шлунка. У вигляді компресів подорожник використовують при запаленні очей і набряках вiд yкyciв тощо.

Сироп iз подорожника є добрим засобом проти кашлю у дітей. Ciк, приготовлений з подорожника ланцетолистого, змiшаннй з медом у рiвних кiлькостях i варений протягом 20 хв (у добре закритому посуді), може зберiгатися тривалий час.

Спостерiгали добрий ефект від кашки свiжопосiченого листя подорожника великого при лікуванні грибних хвороб мiж пальцями на руках i ногах та хворих складках. Курс лікування – 8-10 припарок (примочок) щовечора.

Спосiб застосування подорожнику

Вiдвар подорожника готують з 2 ст.л. трави на 400 г окропу. Варити 10 хв. Пiсля процiджування пiдсолодити медом i приймати тричi на день по 50-120 г залежно від віку за 30 хв перед їдою.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год