ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Пирій повзучий

пырейЛат. – Elytrigia repens рос. – Пырей ползучий, англ. – Couch grass; syn. Triticum repens

Родина Злаковi – Роасеае

Опис пирію

Пирiй повзучий – багаторiчна трав'яниста рослина з цилiндричним, порожнистим, членистим, звичайно в нижнiй частинi полеглим стеблом, до 1,5 м заввишки. Листки пирію ланцетолiнiйнi, зiсподу голi, а зверху вкритi маленькими волосками. Квiтки пирію зiбранi в плоскi дворяднi колоски i розмiщенi на верхiвцi стебла. Вони простої будови, з двома плiвками (верхня i нижня), з двома лусковими утвореннями i 3 тичинками. Плiд – суха, однонасiнна зернiвка, що зрослася з покривними плiвками. Кореневище пирію дуже розвинене, повзуче, з довгими пiдземними пагонами. Рослина цвiте у червнi–липнi.

Поширення пирію

Пирiй повзучий трапляється по трав'янистих i пiщаних мicцях, обабiч дорiг, по городах, на луках, у виноградниках i полях.

Лікарська сировина пирію

Кореневище пирiю – Rhizoma Graminis.

Кореневище пирію викопують напровеснi (квітень), перед початком вiдростанння рослини, або у серпнi–вepecнi, коли надземна частина зупиняється у розвитку i починає засихати пiсля достигання насiння. Викопанi кореневища пирію очищають вiд грунту, видаляють надземну частину, миють i нapiзають шматками до 20 см завдовжки.

Сушать у сушарцi при температурi до 50 С. Сировина – члениста, жовтуватого вiдтiнку i солодкувата на смак через вміст у нiй iнозиту i фруктози, запаху нема. Зберiгають у темному, сухому i провiтрюваному мiсцi.

Хiмiчний склад пирію

Кореневище пирiю мiстить слизистi речовини (до 10%), полiсахарид тритицин (7%), який при гiдролiзi розпадається на D-фруктозу. Oкрім того, до складу його входять агропiрен, бiлковi речовини, iнозит, вітамін С, провiтамiн А, iнулін, невелика кiлькicть сапонiнiв, значна кiлькiсть мiнеральних солей тощо.

Дiя i застосування пирію

Кореневище пирію дiє сечогiннно при пicку й каменях у нирках i сечовому мixypi, запаленнi простати, ревматизмi i подагрi.

Народна медицина радить кореневище пирiю як пом'якшувальний засiб при шлункових i кишкових запаленнях, як засiб, що впливає на обмiн речовин у органiзмi, при печiнкових хворобах, безплiддi та iн. Зовнiшньо корінь пирію застосовується при висипах на шкiрi i набряках.

Спосiб застосування пирію

Фiтотерапiя прописує пирiй у формi вiдвару. 2 ст.л. кореневища залити 600 г окропу. Варити протягом 10 хв. Настояти 30 хв. Пiсля процiджування приймають тричi на день по 150 г перед їдою.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год