ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Лопух великий

лопухЛат. – Lappa major рос. – Лопух большой, англ. – Burdock

Родина Айстровi – Asteraceae

Опис Лопуха великого

Лопух великий – дворiчна рослина з дуже галузистим стеблом. Kорінь лопуха довгий, веретеноподiбний, м'ясистий, зовнi сиво-коричневий, всерединi – бiлий. Стебло високе i досягає до 150 см заввишки. У перший piк виростає тiльки безплiдне стебло, а на другий стебло досягає до 90 см заввишки. Розвиває багато великих розеткових i дрiбнiших стеблових листкiв. Квiтки лопуха червоно-фiолетовi, розмiщенi на верхівці стебла. Покривнi листочки суцвiть зеленi i закiнчуються гачкувато загнутою назовнi верхiвкою. Квiтки двостатевi, трубчастi.

Поширення Лопуха великого

Лопух великий трапляється по вогких i сирих мiсцях повсюди в рiвнинних та передгiрних районах.

Сировина Лопуха великого

Kopiнь лопуха великого – Radix Aretii lappea (Rad. Bardanае). Збирають кopeнi однорiчних рослин. Викопують восени (жовтень–листопад) чи рано навесні (березень). Kopінь дворiчної рослини не використовують як сировину, бо вiн здерев'янiлий i порожнистий. Однорiчна рослина вiдрiзняється тим, що не розвиває стебла, а тiльки листя, а дворiчна рослина має квітконосне стебло. Kopeнi лопуха довгi i ламкi. Пiсля викопування їх миють i рiжуть на шматки завдовжки до 15 см. Сушать у затiнку чи в сушарцi при температурі до 40 С. Висушенi корені мають темно-коричневе забарвлення, середина їх сиво-жовта. Вони гipкi на смак i не мають запаху. Зберiгають у сухому й провiтрюваному мiсцi. Допустимий вміст вологи – до 12%.

Хiмiчний склад Лопуха великого

Kopeнi лопуха великого мiстять полicахариди, iнулiн (до 45%), протеїн (близько 42%), глiкозид артиїн, ефiрну олiю (до 0,17%), пальмiтинову, стеаринову кислоти, слизистi, дубильнi, гipкi та бiлковi речовини, ситостерини, стигмастерин, смолисті речовини, жири, сульфати i фосфати кальцiю, калiю i магнiю та iн. У листках мiстяться ефiрна олiя, слизистi й дубильнi речовини, аскорбiнова кислота (до 350 мг%).

Дія i застосування Лопуха великого

Kopiнь лопуха має дiуретичну, потогiнну, полiпшуючу обмiн та антибактерiальну дiю. Дає сприятливий ефект при подагрi, дiабетi, каменях у нирках i сечовому мixypi, гастритi й виразцi шлунка, запаленнi ротової порожнини, захворюваннях суглобiв, артрозах рiзного походження.

У коренях лопуха вiднайдено речовину ситостерин – ефективний засiб лiкування аденоми простати. Має широкий спектр дiї: при лiкуваннi деяких шкiрних захворювань – дерматитiв, екзем, себореї, фурункульозу та iн., що дає право деяким фахiвцям прирiвняти лопух за дiєю до сарсапарилi.

Спосiб застосування Лопуха великого

Народна медицина радить кopeнi лопуха i при ревматизмi, геморої, малярiї, шлункових болях i метеоризмi, для змiцнення волосся, проти випадiння його, при вивихах i контузiї (зовнiшньо). Витяжка на горiлцi 1:10 використовується для розтирання при ревматизмi, а на олiї – при випадiннi волосся.

Внутрiшньо кopeні лопуха застосовують у виглядi напару. 2 ч.л. дрiбнонарiзаного кореня лопуха заливають 400 г окропу. Настоюють протягом 6 год. Процiджений напар приймають тричi на день по 80-120 г перед їдою.

Лопух для волос

Хорошо укрепляет волосы отвар из лопуха для ополаскивания волос. Для этого следует небольшую кастрюлю наполнить на 30% измельченными корнями лопуха и почти доверху залить водой. Нужно отвар кипятить на медленном огне 30-40 минут, процедить. Готовым отваром лопуха можно смачивать кожу головы ежедневно в течение длительного времени...>>

Лопух – цілюща причепа

Мова піде про всім відому широко розповсюджену в Україні рослину – лопух. Справді, лопух так присусідився до людини, що став їй добрим помічником. Протягом століть людина пізнала його цілющі властивості і навчилася їх використовувати.

Найбільш цінним вважається корінь однорічної рослини лопуха, який слід викопувати у жовтні-листопаді або ранньої весни, коли з’являється перше листя. Його миуть холодною водою, обчищають верхню шкірку, нарізають шматочками по 10 – 15 см і висушують на відкритому повітрі, на горищах або в сушарці при температурі 50 градусів. Сировина придатна протягом року. Корінь можна зберігати й іншим способом: очистити від тонких корінців і закласти у вологий пісок.

Лопух корисний при діабеті, хворобах підшлункової залози, хронічних запорах, геморої; сприяє розчиненню та виведенню солей з суглобів та судин; каменів з нирок та печінки, загоєнню ран; діє як сечогінний, потогінний, кровоочисний, протираковий засіб.

Лопух дуже поширений, тож варто щодня споживати його як смачну харчову культуру. Сирий корінь лопуха можна додавати у салати, а також можна запекти чи підсмажити. У невеликій кількості він буде до місця у різних овочевих тушкованих та смажених стравах; у супах замість картоплі, може слугувати добавкою для котлет, млинчиків. Змелений на каво-молоці висушений корінь замінить каву. До речі, як овочева культура лопух давно визнаний у Франції, США, Бельгії, Японії, Китаї, де його вирощують приблизно так, як у нас капусту. Там готують з лопуха навіть повидло, мармелад.

Відвар кореня лопуха вживають при хворобах обміну речовин (подагрі, суглобовому ревматизмі, каменю у нирках та печінці) теплим по півсклянки 2 – 3 рази на день після їди ( 1 ст. ложка кореня на 200 мл окропу).

При цукровому діабеті, приймають протягом дня за 6 прийомів після їди такий розчин: 5 ст.л. суміші кореня лопуха, лушпиння квасолі, листків чорниці і горіха (порівну всього) залити на ніч холодною кип’яченою водою, вранці прокип’ятити 5 – 7 хв. Трохи настояти, процідити. При запорах п’ють ковтками протягом дня 2 склянки цього відвару.

Для посилення сечовиділення готують відвар: 1–2 ст.л. кореня лопуха кип’ятять у 2 склянках води, поки половина не випаровується, проціджують, додають ст.л. меду. П’ють по 0,5 склянки 3 рази на день. Склянка цього теплого відвару, випита у ліжку, - добрий потогінний засіб, що проявляє свою дію за годину після прийому.

При шкірних висипах, нагноєннях п’ють по півсклянки 4 рази на день такий відвар: 2 ст. л. суміші (корінь лопуха - 1 частина, трава фіалки триколірної – 1 ч., трава парила звичайного – 2 ч, листя горіха – 1 ч.) кип’ятять 5 – 6 хв. У 500 мл. Води, охолоджують, проціджують. Одночасно ним змащують хворі місця. Для лікування шкіри готують також настойку кореня лопуха на міцній горілці ( 1:10).

При подагрі вживають 2 – 3 рази на день порошок кореня (по 0,5 г.).

Існує кілька способів використання лопуха як засобу проти випадіння волосся і себореї. Найлегше зробити відвар (4 ст. л. на 1 л. окропу ) суміші лопуха – 2 частини, квіток нагідок – 1 ч., шишок хмелю – 1,5 г. Мити голову в цьому відварі двічі на тиждень. Для втирання у волосисту частину голови готують «реп’яхову олію» ( 40 г. свіжого кореня залити 100 г. олії, настоювати 10 діб, проварити 15 хв., відцідити).

 

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год