ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Лаванда колоскова

лавандаЛат. – Centaurium erythraea рос. – Лаванда колосковая, англ. – Lavender

Родина Губоцвiтi – Lamiaceae

Опис Лаванди колоскової

Лаванда – напiвчагарник з галузистим чотириребрим стеблом, до 60 см заввишки. Листки лаванди сидячi, довгасто-ланцетнi, супротивнi, вкритi волосками. Квiтки лаванди з синiм вiночком i чашечкою, також вкритою волосками, з приємним запахом олiї, слабогiркуватi на смак. Чашечка трубчаста. Плiд – 4-насiнний горiшок з чорними, лискучими насiнинами. Рослина медодайна.

Поширення Лаванди колоскової

Батькiвщина лаванди – Середземномор'я.

Сировина Лаванди колоскової

Квiтки лаванди – Flores Lavandulae.

Квiтки рослини збирають пiд час цвiтiння (вiд червня до серпня). Сушать у затiнку чи в сушарцi при температурi до 35 С, пiсля чого подрiбнюють чи просiюють. Висушенi квiтки мають синє чи синьо-фiолетове забарвлення, приємний запах i гipкуваті на смак. Зберiгають у темному, сухому i провiтрюваному мiсцi.

Хiмiчний склад Лаванди колоскової

І свiжi, i висушенi квiтки лаванди мiстять ефiрну олiю – вiдповiдно 0,5-1 i 1-3%. Найбiльше ефiрної олiї мають квiтки пiд час цвiтiння. Вони мiстять ще близько 10% дубильних речовин. Ефiрна олiя складається з лiналiлацетату (30-60%) та iнших лiналiлестерiв, борнiлацетату, альфа-терпiнеолу, 24-45 % лiналоолу, малої кiлькостi геранiолу тощо.

Дiя i застосування Лаванди колоскової

Квiтки лаванди мають нервозаспокiйливу i слабоседативну дiю при запамороченнi, мігрені, безсоннi, неврастенії, нервовому серцебиттi, iстерії.

Використовують як спазмолiтичний засiб при шлункових, кишкових i ниркових коліках.

Квітки лаванди діють також жовчогiнно i холеретично при жовчнiй дискiнезiї, газогiнно при метеоризмi, а також i дiуретично.

Ефiрна олiя лаванди у формi натирання дiє пiдбадьорююче, а розчинена у спирті застосовується для натирання при ревматичних болях i невралгiї. У виглядi купелi використовують для лiкування неврозiв i захворювань шкiри.

Эфирное масло лаванды

Спосiб застосування Лаванди колоскової

Квiтки лаванди мають i бактерицидну дiю. Застосовуються у формi напару. 2 ст.л. квіток лаванди заливають 400 г окропу i залишають настоятися 20 хв. Напар процiдити i пити шiсть разiв на день по 80 г за 15 хв перед їдою i за 30 хв пiсля неї.

Лаванда в народній медицині

Родом лаванда із Середземномор’я. в Криму культивується з 1923 року. Зараз її плантації займають більше двох тисяч гектарів. Цілющі властивості лаванди: олія з неї – бактерицидна, нею успішно лікують довго не заживаючі рани; лавандовий чай – заспокійливий і спазматичний засіб при неврастенії та нервовому збудженні, мігрені, при частому серцебитті, паралічі ( всередину і зовні) , а також при шлункових кольках, як жовчогінне і вітрогінне.

Три чайні ложечки цвіту лаванди заливають двома склянками окропу і настоюють 10 хвилин, дають вистигнути і випивають рівними долями протягом дня.

При нежиті, гаймориті, бронхіті вживають настій лаванди: одна частина квітів на п ’ять частин рідин. Для цього цвіт висипають у пляшку і заливають 70% медичним спиртом. Закупорений посуд тримають у прохолодному темному місці, збовтуючи один раз на день. Через 8 – 10 днів настій готовий для вжитку. При нежиті і гаймориті змазують на ніч порожнини носа, при бронхіті приймають 25-30 крапель настою лаванди в день. Звичайно ж, за рекомендацією лікаря.

 

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год