ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Кукурудза

кукурузаЛат. – Zea mays рос. – Кукуруза, англ. – Maize, Corn

Родина 3лаковi – Роасеае

Опис кукурудзи

Кукурудза – однорiчна, трав'яниста рослина з прямим, нерозгалуженим стеблом, що досягає до 3 м заввишки. Утворює вузли i мiжвузля. Стебло всерединi губчасте, пористе. Листки кукурудзи лiнiйнi, ланцетнi, цiлокраї, з паралельним жилкуванням, охоплюють стебло широкою пiхвою.

Кукурудза – однодомна рослина з одностатевими квiтками. Чоловiчi – зiбранi на верхiвцi стебла у великi мiтелчастi суцвiття, а жiночi – численнi, зiбранi в суцвiття – качан у нижнiй частинi стебла. Качан обгорнутий листям. Biд кожної жіночої квiтки розвивається до 20 см завдовжки нитковидний стовпчик з приймочкою. Приймочки виходять назовнi від качана i утворюють так звану кукурудзяну косу. Плiд твердий, округлий чи плескатий. Рослина цвiте у липнi–серпнi.

Поширення кукурудзи

Батькiвщина кукурудзи – Meксіка. У нас вирощується по всiй країні.

Сировина кукурудзи

Кукурудзянi приймочки – Stigmata Maydis.

Як лiкарську сировину вживають приймочки разом з плодолистковим стовпчиком (кукурудзяне волосся). Їx збирають пiсля запилення у фазi молочної стиглостi зерна. Сушать швидко, у затiнку, при температурi до 40 С.

Висушена сировина має жовто-коричневий чи золотисто-коричневий колiр, з дещо характерним запахом i солодкувата на смак, складається з довгих (до 20 см) i до 0,1 мм завтовшки волокон, що несуть на верхiвцi роздвоєну приймочку. 3берiгають у темному, сухому i провiтрюваному мiсцi.

Хiмiчний склад кукурудзи

Сировина – Кукурудзянi приймочки – мiстить спорiднену з вітаміном К3 речовину (до 1600 бiологiчних одиниць на 1 кг), котра є похiдною фiлохiнону i виявляє антигеморагiчну дiю, а також сапонiни (2-3%), танiни (11-13 %), флавоноїди i флавоновi барвники, смолистi речовини, вiтамiни Е i С, пантотенову кислоту, ситостирол, стигмастирол, невивчений алкалоїд, ефiрну i жирну олiї, iнозит тощо.

Дiя i застосування кукурудзи

Кукурудзяне волосся виявляє жовчогiнну дiю, яка зумовлена олiєю та iншими бiологiчно активними складовими. В експериментах на собаках доведено, що водні витяжки з кукурудзяного волосся збiльшують видiлення жовчного соку i зменшують в'язкiсть. Тому їх застосовують при печiнкових i жовчних захворюванннях – холециститi, холангіті, хроонiчному гепатитi, холелiтiазi та iн.

Кукурудзяне волосся виявляє кровоспинну дiю завдяки вмісту вітаміну К, який прискорює зсiдання крові, а також збiльшує кiлькiсть протромбiну. Рекомендують кукурудзянi приймочки при крововиливах, маткових кровотечах, кровотечi з носа та iн. 3асiб виявляє ще дiуретичну дiю. 3бiльшення дiурезу створює умови для виведення сечової кислоти i фосфатiв з органiзму.

Добрi результати дає застосування кукурудзяного волосся при циститi, альбумiнурiї, нирковiй лiтiазi i хронiчних ниркових захворюваннях.

Кукурудзяна олiя, яка мiстить ненасиченi жирні кислоти, Biтамін Е та iншi речовини, дiє сприятливо на обмiн i зменшує рівень холестерину в крові. Використовується для лiкування i профiлактики атеросклерозу i Е-гіповітамінозу.

3 кукурудзи одержують чимало цiнної глутамiнової кислоти, яку використовують для лiкування ряду невропсихiчних захворювань (реактивні стани, депресії, психози, прогресивна м'язова дистрофiя), в педiатрiї – при хворобi Дауна, полiомiелiтi та iн. Народна медицина пропонує цей засiб i при дiабетi, для зменшення маси тiла (знижує апетит) тощо.

Спосiб застосування кукурудзи

Кукурудзяне волосся застосовується у вигляді напару або piдкого екстракту. 2 ст.л. дрібно нарізаної сировини заливають 400 г окропу, варять 3 хв i процiджують. Напар приймають тричi на день по 80-120 г до їди.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год