ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Iсландський мох

ісландський мохЛат. – Cetraria islandica рос. – Исландский мох, англ. – Iceland moss

Родина Пармелiєвi – Parmeliaceae

Опис Iсландського моху

Лишайник iсландський мох – багаторiчна рослина з плоскою, листоподiбною сланню до 15 см завдовжки. Biн неправильно i вилкоподiбно розгалужений, твердий i крихкий. Горiшня поверхня його маслянисто-зелена чи коричнево-зелена, нижняя – сизо-бiлувата. По краю сланi є плоскi, круглi чи овальнi, що нагадують щит, спочатку зеленi, а згодом коричневі апотецiї. Ісландський мох має слабкий своєрiдний запах i гipкий на смак. При варінні у водi у спiввiдношеннi 1:20 пiсля охолодження утворюється стiйке желе.

Поширення Iсландського моху

Iсландський мох поширений у вcix областях з помiрним i холодним клiматом. Трапляється у високогiрних i скелястих областях, по вcix горах, у вологих i тiнистих лiсах, на галявинах i пасовищах, але головним чином у хвойних лiсах.

Лікарська сировина Iсландського моху

Слань iсландського моху – Lichen Islandicus.

Слань Iсландського моху збирають протягом року, сушать на сонцi чи в сушарцi при температурi до 50 С. Висушений лишайник має характерний запах i гiркий на смак.

Хiмiчний склад Iсландського моху

Iсландський лишайник мiстить полiсахариди – лiхенiн (64 %) i iзолiхенiн, протоцетрарову кислоту (2-3 %), цетрарову кислоту (до 1,4 %), фумаропротоцетрарову кислоту, паралiгестиронову кислоту, фумаринову кислоту, вiтамiни А, B1, В2, B12, ензими, мiнеральнi солi, уснінову кислоту тощо. Через високий вміст полiсахаридiв трава iсландського моху вважається одним з кращих слизистих засобів. Цiнується ісландський мох не лише за пом'якшувальну дiю, а й за приємну, полiпшуючу апетит, гірку на смак витяжку. Гiркий смак засобу пов'язаний з вмістом в ньому 2-3% фумаропротоцетрарової кислоти, яка при кип'ятiннi трави iз спиртом легко розпадається на протоцетрарову та цетрарову кислоти.

Встановлено, що з протилiхестериновою кислотою пов'язане збiльшення ресорбцiї. До складу трави входить i нововiдкритий антибiотик уснінова кислота.

Дія та застосування Iсландського моху

Слизистi речовини, наявнi в сировинi i вилученi з неї, дiють пом'якшувально на слизову дихальних шляхiв та шлунково-кишкового тракту. Сприятливi при захворюваннi шлунка, кишечника i легень – гострі i хронiчнi гастрити, колiти, виразка шлунка i дванадцятипалої кишки, хронiчнi запори, бронхіт, кашлюк, ядуха, туберкульоз.

Гірка фумаропротоцетрарова кислота збуджує апетит, тонiзує шлунок i пiдвищує захиснi сили органiзму. Трава Iсландського моху виявляє бактерицидну та бактерiостатичну дiю. Встановлено туберкулостатичну дiю водного вiдвару Ісландського моху, який застосовується i зовнiшньо для лiкування гноячкових ран, фурункулів, опiкiв та в гiнекологiчнiй практиці.

Народна медицина послуговується засобом i при тяжкостi у шлунку, кишкових болях, печiнкових захворюваннях, хворобах горла, запаленнi сечових шляхiв, дизентерiї, при станах блювання тощо.

Спосiб застосування Iсландського моху

Iсландський лишайник застосовується у формi напару чи вiдвару. Якщо треба видалити гіркi речовини, то ставлять напар. Biдвap готують з 1-2 ст.л. дрiбнонарiзаного iсландського моху i 400 г води. Варять протягом 5 хв, залишають настоятися 30 хв i процiджують. Вiдвар приймають тричi на день по 50-100 г залежно вiд потреби i віку.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год