ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Хвощ польовий

хвощЛат. – Equisetum arvense рос. – Хвощ полевой, англ. – Horsetails

Родина Хвощевi – Equisetaceae

Опис хвощу польового

Хвощ польовий – багаторiчна трав'яниста рослина з довгим, пiдземним кореневищем. Щовесни вiдростає безхлорофiльне, коричневе, нерозгалужене стебло, на верхiвцi якого наявнi спороноснi колоски. Пiсля розсiювання спор спороносне стебло вiдмирає, а на тому ж кореневищi розвиваються лiтнi стебла – зеленi, до 30-50 см заввишки, розгалуженi, членистi. Стебла i гiлочки хвоща поздовжньо борознистi, твердi, шорсткi, гнучкi i порожнистi. По вузлах їx розмiщенi листки – луски у кiлькостi 6-12, зрослi в рукавичку.

Поширення хвощу польового

Хвощ польовий трапляється по вологих i тiнистих мiсцях, по берегах рiчок, на луках, багнистих мiсцях i по насипах.

Сировина хвощу польового

Трава хвоща польового – Herba Equiseti.

Надземну частину хвощу збирають улiтку (травень–серпень), зрiзаючи стебла разом з їхнiми розгалуженнями на вiдстанi 20 см вiд верхiвки. Сушать у затiнку або в сушарцi при температypi до 40 С. Висушена трава ламка, зеленого забарвлення i слабогiрка на смак, запаху немає. Зберiгають у темному, провiтрюваному i сухому мicцi. Допускається вміст вологи до 15%. При збираннi трави не слiд змiшувати з хвощем болотним чи iншими видами.

Хімічний склад хвощу польового

Трава хвощу містить сапонін еквізетонін, каротин, вітамін С, велику кількість кремнієвої кислоти (лужні і лужноземельні силікати: перші з них розчинні, а другі – не розчинні у воді), флавоноїди еквідитрин, лютеолін та ізокверцитин, гіркі речовини, смолисті речовини, алкалоїди палустрин, нікотин та еквізетин, жири, аконітову кислоту, еквізетову кислоту, оскалову кислоту, дубильні речовини, білки, смоли тощо.

Дія і застосування хвощу польового

Високий вміст силікатів і багатий склад хвоща визначають різнобічну його дію і застосування. Кремнієва кислота, розчинна у воді, утворює солі, легковсмоктувані в шлунково-кишковому каналі, ті солі є необхідним компонентом в життєдіяльності різних систем, відіграють важливу роль у метаболізмі і функціональній діяльності сполучних тканин слизової оболонки, зміцнюють стінки кровоносних судин. Вони особливо важливі для розвитку кісткової тканини.

В сечі кремнієві сполуки утворюють захисні колоїди, що заважають кристалізації мінеральних компонентів, тобто в такий спосіб запобігають утворенню ниркових каменів.

Трава хвощу і препарати з неї виявляють дуже виражену діуретичну дію. Забезпечують посилену діяльність серця і посилюють кровообіг, при якому видільна робота нирок поліпшується.

Антимікробна і протизапальна дія хвоща польового зумовлена 5-глікозид-лутеоліном. Цим обумовлено застосування його при запаленні сечових шляхів, каменях в нирках і сечовому міхурі, набряках серцевого походження і ниркового (при гострому нефриті хвощ противопоказаний, оскільки він сильно подразнює нирки).

Хвощ підвищує обмін речовин і застосовується з успіхом при захворюваннях залоз внутрішньої секреції, особливо в період клімаксу, при набряках ніг, від порушення обміну та ін.

Спосіб застосування хвощу польового

Трава хвощу застосовується внутрішньо у вигляді відвару. 2 ст.л. подрібненої трави хвоща заливають 400 г окропу. Варити 3 хв і настояти 1 год.

Проціджений відвар приймати тричі на день по 120 г після їди. При лікуванні маткових і геморойних кровотеч доза може бути збільшена вдвічі.

Відвар для зміцнення волосся (зранку і ввечері) готують у такому ж співвідношенні , але варять протягом 10 хв.

Хвощ застосовується зовнішньо і у формі кашки з розтертої свіжої трави (екземи, розширення вен, кістковий туберкульоз) або як відвар для купелі і промивання (важкозагоювані рани, білі тощо).

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год