ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Грицики звичайні

грицикиЛат. – Capsella bursa pastoris, рос. – Пастушья сумка, англ. – Shepherd's Purse

Родина Капустянi – Brassicaceae

Опис Грициків звичайних

Грицики звичайнi – однорiчна трав'яниста рослина. Розетковi листки на черешках, перисторозрізані або хвилястi, довгасто-ланцетної форми. Стебловi листки цiлiснi аба неправильно слаборозрiзанi, черговi, сидячi. Стебло пряме, слабогалузисте. Квiтки грициків бiлi, дрiбнi, зiбранi в рiдке гроновидне суцвiття. Чашечка i віночок чотиричленнi, тичинок 6, двi з яких коротшi вiд iнших. Плiд – трикутна клиноподiбна сплюснута коробочка з численним насiнням.

Поширення Грициків звичайних

Грицики звичайнi трапляються на луках, шляхах, полянах i нивах.

Лікарська сировина Грициків звичайних

Трава грицикiв звичайних – Herba bursае pastaris.

Надземну частину грицикiв збирають пiд час цвiтiння (квітень–вересень). Сушать у затiнку чи в сушарцi при температурi да 40 С. Висушена трава представлена свiтло-зеленими стеблами з бiлими квiтками i нестиглими плодами. Приосновнi листки темно-зеленi, довгасто-ланцетнi, перистонадрiзанi, на черешках. Стебловi листки сидячi, ланцетнi, цiлокраї з двома гострими вушками при основі. Трава грициків не повинна мати домiшок вiд коренів. Вона має характерний запах, слабкогiркувата на смак. Зберiгають у темному, провiтрюваному i сухому місці. Допустимий вміст вологи – до 13%.

Хiмiчний склад Грициків звичайних

Трава грицикiв мiстить переважно холін, промін, ацетилхолiн, тирамiн, гістамін, флавоновий глiкозид дiасмiн, дубильнi речовини, ефiрну олiю, смоли, iнозид, вітамін С, цукри, яблучну, лимонну i винну кислоти, сапонiни, алкалоїди, флавоноїди, вітамін К (прискорює зсiдання крові) тощо.

Дiя i застосування Грициків звичайних

Грицики i препарати з них діють кровоспинно при маткових кровотечах у гінекологічнiй практицi i при гематурії (кравотечi), при кровоточивому геморої, кровоточивих ранах, крововиливах у шлунку й кишечнику, кровотечах iз носа тощо.

Кровоспинна дiя Грициків звичайних зумовлена головним чином дiасмiном. Грицики звичайнi мають виражений ефект при туберкульозному кровохарканні. Kpiм того, воднi витяжки трави посилюють скорочення м’язів матки, звужують периферiйнi судини і мають легку гіпотензивну дію. Народна медицина радить грицики при атеросклерозі, кровохарканні, важкому сечовиділенні, хворобах печінки й селезiнки, як послаблюючий кишечник засiб та iн.

Спосіб застосування Грициків звичайних

Траву грициків використовують у формi рiзних препаратiв. Внутрішньо приймають як вiдвар з 2 ст.л. подрібненої трави і 400 г окропу. Варять 1 хв і настоюють протягом 8 год. Пiсля проціджування п'ють тричi на день по 120 г пiсля їди.

Напар з грициків готують у такому ж спiввiдношеннi, пiсля чого настоюють протягом 2 год. Зовнішньо застосовують вiдвар грициків для компресів i розтирання при наривах і контузiях. Призначають ще й як холодну витяжку пiсля 8-годинного настоювання 2 ст.л. грициків у 2 чашках води (доза на день) чи у формі рідкого екстракту (внутрішньо при маткових кровотечах).

Грицики звичайні в народній медицині

Хімічний склад грициків, що зумовлює їх лікувальні властивості, досить багатий: флавоноїди, дубильні речовини, аміни, сапоніни, фумарола, лимонна, яблучна і винна органічні кислоти, вітаміни С і К, ефірна олія, сполуки калію. Основна дія грициків – кровоспинна. Крім того, вони знижують ков’яний тиск, посилюють моторику шлунка і прискорюють моторну функцію матки. Листки рослини виявляють високу фітонцидну активність. При післяпологових кровотечах, агонії матки, тривалих і сильних місячних у клімактеричний період, легеневих, шлунково-кишкових і ниркових кровотечах настій грициків ( 10 грамів або 2 столові ложки сухої трави заливають склянкою окропу, накривають кришкою, нагрівають на водяній бані 15 хвилин, охолоджують 45 хвилин, проціджують) п’ють по 1 ст.л. 4 – 5 раз на день після їди. У разі гіпертонічної хвороби 3 столові ложки сухої або свіжої трави заливають склянкою окропу, настоюють 15 хвилин, проціджують і вживають по третині склянки тричі на день за 30 хвилин до їди. Як жовчогінний засіб настій трави грициків (40-50 грамів сухої сировини на 1 літр окропу, настоюють 20 – 30 хвилин, проціджують) п’ють теплим по півсклянки тричі на день за 1 годину до їди. Вважається, що сік із свіжої трави грициків у всіх випадках діє ефективніше за настій. Вживають його по 40 – 5- крапель на прийом. Цілющі властивості має і салат з молодого листя грициків. Його подрібнюють, кладуть на шматочки огірків та помідорів, накривають зверху кружальцями вареного яйця і поливають вершками ( на 100 грамів листя беруть 60 грамів помідорів, 60 грамів огірків,1 яйце, 40 грамів вершків та сіль). Заготівлю сировини проводять під час цвітіння рослини, коли на ній починають утворюватися плоди. Рослини виривають з коренем, який потім обрізають, залишаючи прикореневу розетку листків. Зібрану сировину використовують свіжою або сушать у затінку.

 

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год