ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Горицвіт весняний

адонисЛат. – Adonis vernalis, рос. – Адонис весенний, англ. – Sweet Vernal

Родина Жовтецевi – Ranunculaceae

Опис Горицвіта весняного

Горицвiт весняний – багаторiчна трав'яниста рослина. Стебло виходить iз багатоголового кореневища, заввишки до 40 см, вкрите волосками, слаборозгалужене, густооблистнене, при основі майже голе. Листки горицвіту тричi-чотирижди тонкоперисторозрiзанi, а oкрeмi листочки – тонкі, загостренi, цiлокраї. Нижнi i серединнi листки напiвобгортають стебло. Квiтки горицвіту великi, розмiщенi поодиноко на верxiвках стебел i розгалужено. Пелюстки свiтло-жовтi до оранжево-жовтих, у кiлькостi 20-25, довгастi чи ланцетнi. Чашолисткiв п'ять, елiпсовиднi. волохатi зовнi, опадаючi. Тичинок i плодолисткiв багато. Суплiддя овальне; коротке, усипане плодами донизу. Рослина цвiте рано навесні водночас з появою листя. Maє гiркий смак i є отруйною!

Поширення Горицвіта весняного

Горицвіт весняний росте на луках, пасовищах i кам'янистих мiсцях, у чагарниках i на вапняках.

Сировина Горицвіта весняного

Трава горицвiту – Неrbа Adonidis Veгnalis (отруйна!).

Траву горицвіта збирають вiд початку квітування до утворення плодiв. У зiбраних рослин видаляють нижню частину стебла, яка є товстою, лускатою. Taкi очищенi рослини сушать швидко на сонцi чи в сушарцi при температурi 55-60 С. Правильно висушена сировина має свiтло-зелене забарвлення, з квiтками, якi зберегли природний колiр – золотисто-жовтий. У сировинi не повинно бути плодiв, що свiдчить про запiзнiлий збiр трави. Суха трава гірка на смак. Пiсля висушування сировину пакують у тючки, але не перев'язують. Зберiгають в мiшках чи паперових коробках у темному, провiтрюваному i сухому мiсцi. Сировина може мiстити вологи не бiльше 14%. Вiдомий iнший вид горицвiту, який вiдрiзняється вiд лiкарського червоним забарвленням пелюсток. Дiя його слабша.

Хiмiчнний склад Горицвіта весняного

З трави видiлено 2 фракцiї глiкозидiв серцевої дії: адонiiзид, який легко розчиняється у воді i спиртi, але не розчинний у хлороформi, i адонiвернозид – легко розчинний у спиртi i хлороформi, але не розчинний у водi. Друга фракцiя мicтить понад 10 глiкозидiв з дiєю, подiбною до дії строфантинових глiкозидiв. Головною складовою другої фракцiї є цимарин, а вiд першої фракцiї видiлено глiкозид з великою бiологiчною активнiстю i дiєю, подiбною до такої у цимарину i конвалотоксину. Його геніном (нецукриста його частина) є адонотоксигенiн – ізомер строфантидину, а цукристою – L-рамноза. Трава мiстить ще адонiвернiт (флавоновий глiкозид), сапонiни, фiтостерини, холiн, смолиcтi речовини.

Дiя i застосування Горицвіта весняного

Глiкозиди горицвiту дiють подiбно до наперстянкових, але не накопичуються в органiзмi, як тi. Вони збiльшують силу серцевих скорочень (ударний i хвилинний об'єм) i сповiльнюють ритм, розширюють кровоносні судини, а також усувають набряки у серцевих хворих. Таким чином вони допомагають роботi серця переважно при функцiональних i слабше при органiчних серцевих захворюваннях (серцевi неврози, ожирiння серця, базедове серце, серцева недостатнiсть, порушення ритму).

Трава горицвіта ще рекомендується при низькому кров'яному тиску, а також як нервовозаспокiйливий засiб при неврозi, неврастенії та як дiуретичний засiб. Горицвiт виявляє i протипухлинну дiю.

Спосiб застосування Горицвіта весняного

Трава горицвіта використовується у виглядi напару: 1 ст.л. на 300 г окропу, настояти 2 год i процiдити. Приймати по 1 ст.л. тричi на день перед iдою.

Траву ще використовують у виглядi тiнктури – тричi по 20 капель або в комплексi при серцевих скаргах – настойки з горицвiту, конвалiї, глоду, валерiани (в однаковiй кiлькості). Приймають тричi на день по 20-30 крапель. Проводити лiкування пiд наглядом лiкаря.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год