ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Фенхель звичайний

фенхельЛат. – Foeniculum vulgare рос. – Фенхель, англ. – Fennel blossoms

Родина Зонтичнi – Apiaceae

Опис фенхеля

Фенхель – багаторiчна рослина (частiше дворiчна), до 2 м заввишки. Стебло пряме, кругле, голе, всерединi пористе, а зовнi синьо-зеленувате. Нижнi листки фенхеля на довгих черешках i з пiхвами, а горiшнi – сидячi, майже вci з пiхвами, складноперисторозрiзанi. Квiтки фенхеля жовтi, зiбранi в складнi 10-12-променевi зонтики, головнi променi яких без пiхв. Вiночок п'ятипелюстковий, незрослий, тичинок п'ять. Плiд двонасiнний, майже цилiндричний, голий, з 10 поздовжнiми ребрами. Рослина має сильний специфiчний запах. Цвiте влiтку, а плоди достигають восени.

Лікарська сировина фенхелю

Плоди фенхелю – Fructus Foenhiculi.

Надземну частину рослини скошують невдовзі перед достиганням плодів (у серпні–вересні), щоб запобігти передчасному їх осипанню. Скошені рослини в’яжуть у снопи, залишають дозріти і обмолочують. Висушені плоди фенхелю мають зелено-коричневе забарвлення, приємний запах і солодкуваті, слабопекучі на смак. Зберігають у темному, провітрюваному і сухому місці. Допускається вміст вологи до 12%.

Хімічний склад фенхелю

Головною складовою плодів фенхеля є ефірна олія (2–6%): бета-пінен, камфен, альфа-пінен, мірцен, альфа-феландрен, фенхол – 12-22%, анетол – до 90%, бета-феландрен, анісова кислота, метилхавікол, дипентен, лімонен, анісальдегід, аніскетон; ліпіди (12-18%), цукри (4-5%), протеїни (близько 20%), віск тощо.

Дія і застосування фенхелю

Фенхель розріджує бронхіальний секрет, діє відхаркувально при кашлі, кашлюку, бронхіті. Окрім того, ліквідує спазми, виганяє гази, посилює шлункову і жовчну секрецію і лактацію, підвищує діурез,через що з успіхом застосовується при диспепсії у дитячій практиці, атонії шлунка, кольках у немовлят, метеоризмі, діареї, хронічних запорах з кольками (легкий проносний ефект), при жовчнокам’яній та ниркокам’яній хворобі, для послення лактації і регулювання менструації.

Фенхель має й місцеву протизапальну дію. Відвар з плодів застосовується і зовнішньо при запальних хахворюваннях очей, кон’юнктивіті, блефариті.

Спосіб застосування фенхелю

Плоди фенхелю використовують у вигляді напару. Для немовлят готується з 1 ч.л. подрібнених плодів і 200 г окропу. Настоюють 20 хв. Проціджений і підсолоджений напар дають по 1-2 ст.л. за 1 год (коли дитина прокидається). Для дорослих напар готують з 2 ст.л. подрібнених плодів фенхелю і 600 г окропу. Настоюють 60 хв.

Після проціджування приймають 6 разів на день по 80 г за 15 хв до і через 30 хв після їди; при розладах травлення не підсолоджують.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год