ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Евкаліптова олія

евкаліптова оліяЕвкаліптова олія широко застосовується в традиційній та народній медицина. Як її застосовувати для полоскань та інгаляцій при різних захворюваннях?
Евкаліптову олію вживають при захворюваннях ротової порожнини – при ангіні, стоматиті, тонзиліті – у вигляді полоскань. Чиста ефірна олія евкаліпта вживається як відхаркувальний та антисептичний засіб у зуболікувальній практиці, а також зовнішній подразнювальний (застосовують у мазях та у вигляді інгаляцій).

Евкаліпти – це дерева-велетні

Багато кому доводилося бачити дерева-велетні – евкаліпти, котрі на своїй батьківщині, в Австралії, сягають просто-таки величезної висоти та водночас лишаються винятково стрункі. Отож деякі види евкаліптів сягають 160 м заввишки.
Назва цієї рослини (Eucalyptus) iз родини миртових походить від грецьких слів еу - гарний i каліптос – закритий. Очевидно, це зумовлено характером квіткових пуп'янків ніби прикритих накривками.

Хімічний склад евкаліпту

В ароматних листках евкаліпта, запах яких нагадує суміш запахів лимона та скипидару, міститься багато ефірної олії (близько 4%) - евкаліптолу, що ідентичний цинеолу. Kрім того, в листках наявні ще гіркі й дубильні речовини, смоли, пшени, тертнеол, органічні кислоти. Евкаліпт виділяє i фітонциди. Евкаліптова олія широко використовується в парфумерії, для виготовлення мила, духів, мазей.

Застосування евкаліпту

Настй із листків евкаліпта застосовують як відхаркувальний, дезіфекційний, протималярійний зaciб. Сучасна медицина (наукова й народна) дедалі ширше використовує цю лікарську рослину як дійовий засіб проти різних захворювань: інфікованих ран (промивання 15% відваром листків), відкритих переломів, плевритів, флегм, флегмонів, абсцесів, гнійних маститів, гінекологічних недуг тощо. Відвари попередньо стерилізують.

Роль евкаліптової олії у медицині

Особлива роль належить евкаліптовій олії у медицині. Найціннішою є олія, яку виробляють із евкаліпта кулястого, культивованого в Середземноморї, та на Кавказі.
Евкаліптова олія, як i ментол, має місцеву анестезуючу, судино-звужувальну, протизапальну та антисептичну дію. Листки евкаліпта застосовуються у вигляді гарячого настою (5 г на склянку окропу) проти бронхіту та бронхіальної астми. У деяких випадках ефективними є інгаляції ефірною оліею.
Проти малярії вживають відвар або настій із евкаліптових листків. Відвар готують у такий спосіб: 15 г сухих, попередньо подрібнених листків варять 3-4 хв. в 100 г води, потім дають відстоятися та фільтрують крізь марлю. Такий відвар чудово діє як примочки на тріщини сосків у матерів-годувальниць.
При вживанні евкаліптової олії в середину не помічено ніяких шкідливих побічних явищ. Вона не подразнює нирок навіть у хворих на нефрит. Патентована мазь "Гевкамен", до складу якої входить евкаліптова олія, - ефективний зaci6 для лікування застуди, нежитю, ГРЗ, бронхіту, головного болю, - запалень шийних залоз у дітей (як розтирання).

Більше інформації про евкаліпт можна отримати в цій статті: Эвкалипт шаровидный    

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год