ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Лікувальні властивості чистотілу

чистотілЧистотіл має дуже багато лікувальних властивостей, тому цю рослину широко застосовують в традиційній та народній медицині. Чистотіл має різні назви тому, що має дуже багато лікувальних властивостей. Після нашої розповіді ви зрозумієте, що трава чистотілу повинна бути у кожному домі.

Різні назви чистотілу

Рідко яка рослина має стільки народних назв – до дев’яти десятків. І за кожною якесь значення – пряме або приховане. Дивіться-но: бородавник, волосник, гладишник, глекопар, глистник, жовтило, зчисток, куряча сліпота, зілля, чистець, ясколка... I нарешті: ластів’яче зілля, ластовиця, ластовична трава, молоко ластівчине. Тут, певне, змішані поняття про прихід весни, коли прилітають ластівки, ніби приносить молочко, яким виводять з дівочих личок ластовиння, роблячи шкіру чистою, гарною.

Властивості чистотілу для шкіри і не тільки

Властивості чистотілу застосовують для лікування шкіри: окрім очищення і лікування шкіри від еритематозу, гноячкового висипання, псоріазу, бородавок, мозолів, туберкульозу шкіри і навіть раку шкіри. Чистотіл має також чимало інших цілющих властивостей: жовчогінні  спазмолітині, болезаспокійливі, седативні, бактерицидні,   (протизапальні), сечогінні, проносні, тощо. Застосування чистотілу дає добрий ефект, особливо при поєднанні з іншими жовчогінними рослинами, при гепатитах, холангітах, холециститах, жовчнокам’яній хворобі. Помічний він при лікуванні гастриту, подагри, ревматизму, грудної жаби, кашлюку, геморою. Є науково доведені дані про успішне лікування чистотілом поліпозу товстої кишки (до речі, приготування суміші та методика застосування хоч нескладна, проте потребує відповідного вміння i дотримання рецептури). Гомеопати есенцією зi свіжих коренів чистотілу лікують хвороби печінки, нирок, а також легень.

Чистотіл як засіб при онкологічних захворюваннях

Ходить слава про чистотіл i як зaci6 проти онкологічних захворювань. Як свідчить література, дослідник і популяризатор цього цілющого зілля С.А.Томилін довів: воно якщо не виліковує, то в усякому разі затримує ріст пухлини i особливо корисне при передракових станах та після операції з приводу видалення злоякісної пухлини, бо затримує розвиток метастазів. Ось така незвичайна ця рослина – чистотіл.

Чистотіл для лікування

Для лікувальних потреб використовують, як правило, сушену, а значно рідше – свіжу траву чистотілу. Заготовляють тоді, коли чистотіл масово зацвітає, а це буває, залежно від погоди, у травні чи на початку червня. Ножем зрізують усю надземну частину рослини, але без грубих нижніх стебел. Збирати рослину слід не торкаючись руками носа, губ, очей, а по закінченні роботи руки треба ретельно вимити.
Щоб уникнути розпаду фізіологічно активних речовин, сушити траву слід дуже швидко. Перший день її можна потримати на сонці, а потім треба перенести в укриття. Добре сушити у сушарні – при температурі 55-60 С. Найкраще сушити траву чистотілу на горищі. Зберігається сировина до трьох років, але умови мають бути відповідні: щоб приміщення було сухим, провітрювалося.

Як застосовувати ліки із чистотілу на практиці?

Як правило, роблять їх у вигляді чаю. На склянку окропу беруть 1 ст.л. порізаної трави чистотілу i настоюють 2 години. П’ють по третині склянки тричі на день. Проти раку профілактично вживають 2-3 дні на місяць. При захворюваннях печінки – гепатитах, холециститах, холелітіазі, при сильному кашлю, ядусі, бронхіальній acтмі, грудній жабі i при всіх захворюваннях, спричинених спазмом гладких м’язів, «чай» п’ють теплим. Деякі цілителі радять при виразковій хворобі застосовувати сік трави чистотілу, консервований 96 С спиртом; по чайній ложці з водою до їди, а також 10% настій трави по 50 мл до їди протягом двох місяців.

Чистотіл виводить бородавки і лікує шкіру

Свіжим соком чистотілу виводять бородавки змазуючи їх 1-2 рази на день, змочивши попередньо водою i трохи зішкрябавши стерильним інструментом. Свіжим соком натирають також мозолі, шкіру при лишаях, жовтих плямах, різних висипах на тілі.
Пcopiaз (лускатий лишай) лікують настоєм cyміші (порівну) по столовій ложці подрібненого чистотілу i фіалки триколірної (братків) на склянку окропу. Склянку настою потроху випивають протягом дня. Одночасно роблять щоденно гарячі ванни з відвару трави чистотілу (4 ст.л. на 1 л води). Таким же відваром миють голову при лупі, щоб зміцнити коріння волосся.

Чистотіл лікує ревматичні болі

Щоб позбутися артритичних i ревматичних болей, беруть 1 ст.л. cyміші пагонів пасльону солодко-гіркого, квіток арніки i глоду колючого, трави фіалки триколірної, листків
копитняку європейського, трави хвоща, кори крушини ламкої та трави чистотілу (всього порівну), заливають склянкою окропу, настоюють 2 години i п’ють цей настій теплим по третині склянки тричі на день.

При застосуванні чистотілу потрібна обережність

Лікарські рослини, як і ліки в аптеках, поділяються на внутрішні і зовнішні. Чистотіл великий багато тисячоліть був у полі зору людини. І названий так не випадково, тобто лише для зовнішнього застосування. Жодна тварина не вживає рослину. Тільки ластівки протирають сліпонародженим пташенятам очі недозрілим її насінням. Однак у людей бажаних результатів не дав.
Після вживання чистотілу навіть у здорової людини збільшується печінка, посилюються болі у правому підребер’ї, пропадає апетит, з’являється слабкість та пригнічення. Значно пізніше вчені, вивчаючи ряд алкалоїдів рослини, довели, що один з них – хелідонін, діє заспокійливо на ЦНС, але в результаті може статися параліч. Інший – гелохелідонін – судома отрута, а сангвюнарін пригнічує ЦНС з її наступним збудженням.

Про чистотіл можна прочитати ще цю статтю: Чистотіл великий

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год