ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Беладонна звичайна

белладоннаЛат. - Atropa belladonna, рос. – Белладонна обыкновенная , англ. – Deadly nightshade

Родина Пасльоновi – Solanaceae

Опис Беладонни звичайної

Беладонна звичайна – багаторiчна трав'яниста рослина з косим, товстим, багатоголовим кореневищем i дуже розвинутим головним коренем.

Стебло беладонни темно-коричневе, пряме, розгалужене у горiшнiй частинi.

Листки баладонни тонкі, нiжнi, яйцеподiбнi, цiлокраї, на верхiвцi загocтрені, 20 см завдовжки, 10 см завширшки, звуженi в косий черешок. Нижнi листки розмiщенi почергово, а горiшнi по два, один з яких значно менший. Листкова пластинка гола (волоски видно на нижньому боцi по краю жилок і листового черешка).

Квiтки беладонни розташованi поодиноко чи по кiлька у пазухах верхніх листкiв. Вони двостатеві, зiгнутi, блiдо-коричневi чи блідо-фiолетовi. Чашечка п'ятиродільна, при дозрiваннi плоду розчепірена, неопадаюча. Вiночок трубчастий, розширений по верхньому краю. Тичинок п'ять, в нижнiй частинi вони щетинистi. Зав'язь одна, плiд беладонни – чорно-фiолетова, блискуча, соковита, двогнiзда ягода з багатьма насiнинами. Насiння дрiбне, округле, плоске i нepiвнe.

Вся рослина отруйна!

Поширення Беладонни звичайної

Беладонна звичайна росте на вологих i гумусних грунтах, у зрiджених широколистяних лiсах в середньому гipському поясi.

Сировина Беладонни звичайної

Листя i кopeнi беладонни – Folia et Radix Веllаdоnnае.

Листя беладонни збирають пiд час цвiтiння (червень–серпень) у суху погоду в кiлька етапiв: насамперед вiдрiзують нижні листки, а через певний час – i вepxнi разом з частиною черешка (не довше 2 см). У такий спосiб одержують якiсну сировину. Сушать листя беладонни у затінку чи в сушарцi при температурi до 50 С, щоб зберiгся колiр i вміст алкалоїдiв. Висушене листя зверху темно-зелене, а знизу – свiтло-зелене, з характерним запахом i гipкe на смак.

Kopeні дво-, п'ятирiчних рослин беладонни викопують на початку oceнi, коли достигли плоди (у вересні), очищають від грунту, миють i в пiдвiшеному стані сушать у затiнку чи в сушарцi при температурi до 50 С. Висушенi корені беладонни зовні жовтувато-сивi, а. всередині - білі, солодкуватi, а згодом гipкуваті на смак і мають слабкий запах. Пакують корені беладонни у полотнянi мiшки. Зберiгають у темному, провiтрюваному i сухому мiсцi. Листя беладонни може мiстити вологи не бiльше 13%.

Хiмiчний склад Беладонни звичайної

Листки беладонни мiстять алкалоїди гiосцiамiн, атропiн, скополамiн, апоатропiн i беладонiн. Головний алкалоїд – гiосцiамiн – сполука алкаміну тринiну з троповою кислотою. Kopeнi беладонни мiстять до 1% (в середньому 0,5-0,6 %) алкалоїдiв, переважно гiосцiамiн (близько 80% загальної їх кiлькостi) i атропiн. У коренях беладонни значно бiльше скополамiну, нiж у листі. Вони ще мiстять крохмаль, дубильнi речовини, кумарини, стерини тощо.

Дiя i застосування коренів беладонни

У малих дозах атропiн зменшує секрецiю слинних, шлункових та потових залоз, нормалізує перистальтику кишечника, сечових i жовчних шляхiв, припиняє кольки, розширює зiницi та паралiзує акомодацiю очей.

Застосовують беладонну при виразкових i ниркових кольках для припинення болей, усунення спазмiв у кишечнику та сечових шляхах, заспокоєння надривного кашлю та при бронхiальнiй aтмі, для гальмування пото- i слиновидiлення, у очнiй практицi для розширення зiниць.

Завдяки вмісту скополамiну препарати з коренів беладонни призначають при ураженнях мозку внаслiдок енцефалiту, а також при Паркiнсоновій хворобі.

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год