ФІТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ЛІКАРСЬКИМИ РОСЛИНАМИ

Головна сторінка

Енциклопедія лікарських рослин

Фітотерапія

Народна медицина

Народні рецепти для лікування

Виберіть букву, з якої починається назва лікарської рослини:

-А- -Б- -В- -Г- -Д- -Е- -Є- -Ж- -З- -І- -И- -Й- -К- -Л- -М- -Н- -О- -П- -Р- -С- -Т- -У- -Ф- -Х- -Ц- -Ч- -Ш- -Щ- -Ю- -Я-
мед

Виды меда

витамины

Витамины

подушка

Лечебная подушка

прополисная мазь

Прополисная мазь

 
 
 

Ехінацея

ехінацеяЕхінацея пурпурова, рос. назва - Эхинацея пурпурная , лат. назва - Echinaceae purpurea Moench

Незважаючи на те, що ехінацея родом з Латинської Америки, в останні роки вона з успіхом вирощується на Кавказі, у Білорусії і в ряді господарств України. Припала ця лікарська рослина до душі садоводам-любителям і пасічникам, які цінують її як хороший медонос.

Ехінацея пурпурова - Echinaceae purpurea Moench

Складноцвіті – Asteraceae (Compositae)

Опис ехінацеї пурпурової

Ехінацея закріплюється в грунті стрижневим коренем, які мають численні бічні корені. Прямостоячий, від 30 до 120 см у висоту, тонке стебло покрите, як і листя, щетинистий волосками. Ланцетні цілокраї листя з коротким черешком не густо розсіяні по стеблу. Кінець стебла увінчаний кулястим квітколожем і 12-15 язичковими квітками від рожевого до червоно-пурпурового забарвлення. Плодоносять лише трубчасті квітки, розташовані в центральній частині. Цвіте ехінацея все літо, радуючи око своїми напрочуд гарними квітками. Ехінацея родом з Америки, але її вже давно вирощують у європейських садах як декоративну рослину.

Лікарська сировина ехінацеї пурпурової

Використовувані частини вся рослина або – набагато частіше – лише корінь. Аптечне найменування трава ехінацеї – Echinaceae herba (раніше: Herba Echinaceae), корінь ехінацеї – Echinaceae radix (раніше: Radix Echinaceae). Корінь ехінацеї викопують навесні або восени. Його звільняють від налиплої землі і висушують у тіні. При зборі трави беруть тільки що розквітлі рослини і тут же сушать у тіні.

Хімічний склад ехінацеї пурпурової

Діючі речовини ехінацеї пурпурової: ехінацін, ефірна олія, смоли, гіркоти, фітостерини, крохмаль, цукор і ехинакозід з антибактеріальною дією. Ехінацея пурпурова – одна з небагатьох рослин, які істотно підвищують життєвий тонус і захисні функції організму, позитивно впливають на центральну нервову систему. Найбільша сила цієї чудо-рослини в ефірній олії – активному біологічному стимуляторі. Пропонується ехінацея у вигляді настою кореня на 70% спирті. Терапевтичний ефект досягається після 3 – 4-місячного приймання настою по 60–100 крапель на добу при розподілі цієї дози на три частини. Важливо нагадати, що лікувальна сила ехінацеї проявляється і при опіках.

Дія й застосування ехінацеї пурпурової

Медичне застосування цієї рослини запозичена у північноамериканських індіанців, які використовували корінь і листя ехінацеї для загоєння усіляких ран. Це застосування було науково підтверджено в 1950 році. В ехінацеї є речовини, які діють проти бактерій, ця ефективність проти бактерій посилюється завдяки речовинам, які стимулюють неспецифічні захисні сили організму, що надають допомогу при інфекційних захворюваннях. Те й інше разом роблять препарати ехінацеї для медиків дуже цінними. Державна служба охорони здоров'я Німеччини рекомендує ехінацею для підтримки захисних сил організму при простуді, а також захворюваннях горла і носа. Однак таке застосування не виключає одночасного лікування антибіотиками, що при відповідних показаннях може бути більш успішним. Отже, боятися несумісності при одночасному прийомі ехінацеї та хімічних препаратів не варто.

Чай з ехінацеї відіграє вторинну роль, в той час як галенові препарати, включаючи гомеопатичний засіб, дуже звичні і ефективні у використанні як всередину у вигляді крапель, так і зовнішньо у вигляді мазі. При внутрішньому застосуванні перш за все враховують захист від інфекційних хвороб і посилення дії хімічних ліків. Краплі ехінацеї застосовують при легких загальних інфекціях, для попередження грипу, при різних простудних захворюваннях і як допоміжний засіб при різних шкірних захворюваннях, наприклад при псоріазі. Використовують також мазі з ехінацеї, які призначають для лікування ран. Як з'ясувалося, найбільш ефективні препарати ехінацеї, що включають екстракт всієї рослини. Часто він виявляється більш дієвим, у всякому разі, діє по-іншому, ніж окремі виділені речовини.

Ехінацея пурпурова в гомеопатії

Застосування єхінацеї в гомеопатії грунтується на властивості рослини захищати від інфекцій. Вихідну настоянку роблять зі свіжої рослини і відповідно розбавляють в залежності від способу її застосування. Гомеопатичний засіб єхінацею рекомендують при фурункулах і карбункулах, гнійних, виразкових процесах, ранах, що погано гояться, ускладненнях після щеплення віспи та при "пологовій гарячці" (післяпологового сепсису). Можливі навіть ін'єкції цього гомеопатичного засобу. Настоянку слід приймати в дозуванні від 5 до 10 крапель 3 рази на день або по 5 крапель кожні 2 години. Вживають засіб у розведенні не більш D1. Для компресів настійка розбавляється водою у співвідношенні 1:3. Такий компрес на рану має болезаспокійливу дію.

Застосування єхінацеї пурпурової в народній медицині

Північноамериканські індіанці часто і успішно використовують свою дикорослу ехінацею. Побічних дій при застосуванні ехінацеї в описаних вище дозуваннях не слід побоюватися. Через гіркий смак небезпека передозування мінімальна.

 

бадан

Народные средства от всех болезней

ингаляции

Ингаляции

температура

Как сбить температуру у ребенка?

 
 
 
 
 
 
 

 

антиоксиданты лечение воском водоросли атеросклероз эфирные масла

Антиоксиданты

Лечение воском

Бурые водоросли

Атеросклероз

Эфирные масла

лечение цветом яблочный сок фэн-шуй язык диета

Лечение цветом

Яблочный сок

Фэн-шуй для денег

Диагностика по языку

Средиземномо-рская диета

растения волосы биостимуляторы гомеопатия камни

Энергия растений

Укрепление волос

Биостимуляторы

Гомеопатия

Лечение камнями

 
Обратная связь: info@fitovita.com.ua © Все права защищены. 2010 год